Vasaros užtemimai. Net trys!!!

Šią vasarą trys užtemimai. Pirmasis – dalinis Saulės – jau rytoj, liepos 13 d. Prasidės 04:48 val. mūsų laiku, maksimumą pasieks 06:01 val. Lietuvoje nematysime, apskritai pasaulyje jį mažai kas galės stebėti – užtemimas bus matomas tik Antarktidoje, pietinėje Australijos dalyje, palyginus nedideliame Ramiojo ir  Indijos vandenynų plote.

Tačiau ne tik didžiausias slaptingumas šį užtemimą skiria nuo kitų, šiais metais vykstančių. Žinome, kad užtemimai visuomet įvyksta netoli Šiaurinio arba Pietinio Mėnulio mazgų (Saulės per jaunatį, Mėnulio – per pilnatį), indiškojoje astrologijoje vadinamų Rachu ir Ketu. Kad suvoktume, kas tie „mazgai“, turime įsivaizduoti Žemę ir regimąjį metinį Saulės kelią – ekliptiką. Dar reiktų įsivaizduoti Mėnulio orbitą – elipsę, kurią jis tarsi brėžia, skriedamas aplink Žemę. Ekliptikos ir Mėnulio orbitos susikirtimo taškai astronomijoje dažniausiai vadinami tiesiog orbitos mazgais (arba Kilimo ir Leidimosi mazgais), o astrologijoje – Šiauriniu (nes Mėnulio orbita kerta šiaurinį ekliptikos tašką) ir Pietiniu Mėnulio mazgais.

Tie mazgai nestovi vietoje. Dėl Mėnulio orbitos precesijos, apytiksliai kas aštuoniolika mėnesių, jie patenka vis į kitus Zodiako ženklus, o visą Zodiako ratą apkeliauja per 18,6 metų. Kadangi Saulės ir Mėnulio užtemimai visuomet vyksta netoli mazgų (turi būti nutolę nuo jų ne daugiau nei aštuoniolika laipsnių), tai dažniausiai Zodiako ženklai, kuriuose tuo metu yra mazgai bei temsta Saulė arba Mėnulis, būna tie patys. Tačiau jau rytdienos dalinis Saulės užtemimas įvyks 21 – ajame Vėžio ženklo laipsnyje*, nors Šiaurinis Mėnulio mazgas šiuo metu yra Liūte (o Pietinis, savaime suprantama, Vandenyje).

Taigi:

  1. Rytdienos užtemimas Lietuvoje ir didžiojoje pasaulio dalyje nebus matomas;
  2. Dalinis Saulės užtemimas – bus nutolęs nuo Šiaurinio Mėnulio mazgo daugiau nei per 14 laipsnių. Tai reiškia, jog net tiems trims pingvinams ir dviem australam, kuriems nusišypsos laimė išvysti užtemimą, didelio įspūdžio jis nepadarys – Saulė pritems tik šiek tiek, visai nedaug. Tiesą sakant, tai bus labiau rimta jaunatis, nei užtemimas.
  3. Įvyks kitame Zodiako ženkle, nei tas, kuriame šiuo metu yra Šiaurinis Mėnulio mazgas.

Kai užtemimas vyksta jau kitame Zodiako ženkle, nei tas, kuriame vis dar yra Mėnulio mazgai, tai yra lyg pirmieji paukščiai. Pavasaris dar neatėjo, bet paukščiai jau parskrido. Ypač svarbūs astrologijoje Mėnulio mazgai dar neperėjo į Vėžį ir Ožiaragį, bet Saulė jau pritemo Vėžio ženkle. Dar visi sprendžiame Liūto – Vandenio, kuriuose Mėnulio mazgai yra nuo 2017 m. balandžio 28 d., simbolių keliamus klausimus, tačiau pamažu jau aiškėja (netrukus ims aiškėti), kokių klausimų kils ateityje, nuo 2018 m. lapkričio, kai mazgai atsidurs Vėžio – Ožiaragio ženkluose, kai 2019 – ųjų sausį juose prasidės užtemimai.

Šis užtemimas (jaunatis) svarbus tuo, jog formuoja tikslų opozicijos aspektą su Plutonu Ožiaragyje (2019 m. sausį laukia užtemimo konjunkcija su Plutonu). Plutonas simbolizuoja gyvybės ir mirties (ypač) jėgą, šakninę čakrą – visų mūsų baimių šaltinį. Štai tokia ši jaunatis – padidėjęs emocinis nesaugumas, mirties arba kitokios reikšmingos baigties baimė. Vėžio ženklas žymi vaiką, vaikystę, vidinį „vaiką“, kuris, vienuose daugiau, kituose mažiau, gyvena iki pat mirties. Vaikui reikia saugumo. Jį reikia maitinti (maistu ir meile), globoti.  Ožiaragio ženkle esantis Plutonas tam vidiniam vaikui grasina ir gąsdina jį nuožmia realybe – nėra pasaulyje visiško saugumo, bet kurią akimirką galime prarasti šiltus namus, pinigus, gyvybę. Visa tai, prie ko esame prisirišę, kam jaučiame sentimentus. Ateinančio mėnesio įvykiai (politikų sprendimai, naujos taisyklės ir t.t.) bus lyg nesaugumo sėklos, kurios, dabar pasėtos, sudygs 2019 – 2021 m. Tačiau yra ir šviesi šio užtemimo pusė – Jupiterio Skorpione judėjimas iš retrogradinio ką tik vėl pasikeitė į progradinį (judantį ta pačia linkme). Daugiau vilties ir tikėjimo. Gal viltis mūsų patarlėse ir durnių motina, bet geriau jupiteriška viltis, tikėjimas stebuklu (kad viskas magiškai išsispręs), aukštesne saugančia jėga ir tuo, jog visada yra Kelias, nei juodas ir šaltas pesimizmas.

Šiomis dienomis Marsas labai priartėjęs prie Žemės. Visai netrukus po šios pritemusios jaunaties (nuo liepos 17 d.), retrogradinis Marsas Vandenio ženkle jungsis su Pietiniu Mėnulio mazgu. Liepos 27 – ąją įvyks Mėnulio užtemimas.

Skirtingai nei rytdienos Saulė, liepos 27 – osios vakare Mėnulis užtems jau labai rimtai. Tai bus visiškas, ilgiausiai XXI amžiuje trunkantis (net 103 minutes) ir beveik visame pasaulyje matomas (mažiausiai kliudys Šiaurės Ameriką) užtemimas. Lietuvoje jis prasidės 20:14 val. ir baigsis tik liepos 28 d. 02:28 val.

Užtemimas įvyks Vandenio ženkle (Mėnulis bus Vandenyje, Saulė Liūte), 5 – ame laipsnyje, tikslioje konjunkcijoje su Marsu. Jeigu Saulės užtemimai astrologijoje nuo seno, tradiciškai labiau siejami su įvykiais (pvz.: karalius mirė, karalius gimė), tai užtemęs Mėnulis yra įaudrinta kolektyvinė pasąmonė, nevaldomos žmonių emocijos, aistros, šėlstanti gamtos stichija, tai, kas nekontroliuojama. Užtemimas, kuris jungiasi su Pietiniu Mėnulio mazgu – ir vėl iš praeities kylančios problemos, konfliktai.

Tiesą sakant, šio užtemimo konfigūraciją mes visi jau pradėjome justi gegužę, kai Marsas sudarė kvadratūros aspektą su Uranu. Taip pat ir birželį, kai Marsas, vis dar kaip reikiant nenutolęs nuo kvadratūros su Uranu, susijungė su Pietiniu Mėnulio mazgu. Tačiau šio užtemimo metu ši konfigūracija bus kur kas tikslesnė nei anksčiau buvo, be to, pats Marsas jau yra retrogradinis. Retrogradinis bus ir Merkurijus. Žodžiu, tos temos (problemos, klausimai), kurios gegužę ir birželį ėmė lietis sraunia srove, liepos antroje pusėje ir rugpjūtį jau ūš, šniokš ir garmės lyg Niagaros kriokliai. Jei reikėtų vienu sakiniu, trumpai drūtai pasakyti, o apie ką tos temos, kokie tai klausimai, sakyčiau, jog tai yra būtinybė (savanoriška arba priverstinė) išsilaisvinti, išsivaduoti nuo slegiančios praeities, nuo praeities šešėlių.

Vandenis reiškia kraštutinumus, laisvę nuo to, kas įprasta ir visuotinai priimtina, revoliuciją, maištą. Marsas yra vyriško prado, JAN simbolis. Tai ta jėga, galia, kuri nori įsiskverbti į šį materialų pasaulį, trokšta versti kalnus, užgrobti, užvaldyti, kontroliuoti. Marsas Vandenyje siekia ir užvaldyti, ir būti laisvu, nesuvaržytu, turėti daug erdvės. Čia nėra vietos įsipareigojimui, ilgalaikių ir tvirtų santykių kūrimui. Kai toks Marsas jungiasi su Pietiniu mazgu, žmonių santykiai braška per visas siūles. Atsinaujina senos nuoskaudos, žaizdos, traumos, plūsta prisiminimai (pvz.: kaip buvome apleisti, palikti likimo valiai, išnaudoti). Daug kam gali kilti noras staiga kažką nutraukti, baigti. Tokiu metu lengva kvailai viską sugriauti ir sukelti nemažai skausmo kitiems.

Apskritai galima tikėtis staiga, netikėtai pasikeitusių aplinkybių, išaugusios įtampos. Kažkas, kas nenori keistis, bus priverstas keistis. Uranas ir Pietinis Mėnulio mazgas žymi nervų sistemą – iš tiesų , gali imti atrodyti, jog nervai ant ribos (Jums, aplinkiniams, pasauliui), jog napalmas tuoj užsiliepsnos.

Kaip ir visada užtemimų metu – didesnė gamtinių bei kitokių nelaimių (technikos gedimų, smurto proveržių) tikimybė.

Rugpjūčio 11 d. 11:02 val. prasidės ir 12:46 val. pasieks maksimumą dalinis Saulės užtemimas, kurio mes per plauką, bet nematysime (estai matys). Stebėti jį bus galima Šiaurės Europoje, Šiaurinėje Kanados dalyje, Grenlandijoje, Rusijoje, Mongolijoje, Kinijoje, Šiaurės ir Pietų Korėjoje.

Kaip ir liepos 13 – ąją, šis užtemimas taip pat nebus įspūdingas. Jaunatis bus nutolusi nuo Šiaurinio Mėnulio mazgo daugiau nei per trylika laipsnių. Tačiau užtemimas vyks tame pačiame Liūto ženkle, kuriame vis dar yra Šiaurinis mazgas. Tarp jaunaties ir Šiaurinio mazgo bus įsiterpęs retrogradinis Merkurijus.

 

Ten, kur Merkurijus, ten informacija. Kas slapta, tampa vieša. Žlunga svarbios derybos, susitarimai, nebesilaikoma įsipareigojimų. Kol Merkurijus retrogradinis, galima (ir reikia) tikėtis dažnesnių ryšio technikos bei transporto priemonių gedimų, įvairių kelių eismo, susisiekimo trikdžių, vėlavimo, sumaišties. Kai užtemimai jungiasi su Merkurijumi, labiau pažeidžiami būna jauni žmonės, paaugliai.

Nerami šios vasaros antra pusė. Dėl didesnės skandalų, valdžios krizės, provokacijos, įaudrintos visuomenės bei ekstremalių orų tikimybės, nerami ji ir pas mus, Lietuvoje.

Stenkitės neskubėti, atsakingai galvoti apie savo elgesio pasekmes. Jeigu planuojate kažką, kurkite trumpalaikius, ne ilgalaikius planus. Palikite vietos lankstumui, galėjimui vėliau pakeisti savo sprendimą. Ši vasara nuostabi tuo, kad staiga, netikėtai (impulsyviai, instinktyviai, iš pasąmonės) galite suvokti, kaip suktis iš padėties, rasti teisingą išeitį. Vienintelis, bet labai svarbus įspėjimas – kažką nelauktai supratę, nesiimkite to skubiai, impulsyviai įgyvendinti, iš pradžių kruopščiai ir ramiai apgalvokite.

 

 

*Priminimas astronomijos mylėtojams: tai yra tropinis Zodiakas (ekliptikos padalijimas į lygias dalis po 30 laipsnių), o ne žvaigždynų projekcija.

 

© 2013 – 2018 U. M. Lizdeikaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *