Apie retrogradinį Marsą

Balandžio 17 d. Marsas ėmė judėti reversu.

Marsas reversu juda rečiau nei kitos planetos, o ir tas judėjimas kiek kitoks. Apskritai retrogradinis Marsas – svarbus ir iškalbingas laiko ženklas, pilnai trunkantis maždaug šešis septynis mėnesius.

Retrogradinį arba atgalinį judėjimą galima suvokti dviem būdais. Galite įsivaizduoti, jog Saulės sistemą stebite iš šono, iš kažkokio taško kosmose – lyg kaimyno Jono kiemą iš savo namo palėpės per žiūronus. Regite Saulę ir aplink ją besisukančias planetas, bet jūsų dėmesį ypač prikausto dvi iš jų, Žemė ir Marsas. Žodžiu, negalite atplėšti akių nuo Saulės, Žemės ir Marso. Marsas nuo Saulės nutolęs labiau nei Žemė, jo orbita didesnė ir keliauja jis savo orbita lėčiau. Kad apsisuktų aplink Saulę, jam reikia maždaug dvigubai daugiau laiko nei Žemei. Kartais, apytiksliai kas dvejus metus, greitoji Žemė ir lėtasis Marsas, judėdami savo orbitomis, priartėja vienas prie kito, akimirką Žemė atsiduria tiksliai tarp Marso ir Saulės (tuo metu atstumas tarp planetų būna mažiausias), toks įspūdis, kad galėtum brėžti tiesią liniją Saulė – Žemė – Marsas, bet tik akimirką, nes Žemė skuodžia savo orbita tolyn, aplenkdama ir palikdama Marsą vilktis iš paskos. Bent jau taip atrodo stebint Saulės sistemą iš kažkokio taško kosmose, aiškiai lyg kaimyno Jono kiemą iš savo namo palėpės.

O štai dabar įsivaizduokite save Žemėje giedrą ir žvaigždėtą naktį. Įsivaizduokite, jog stebite dangų kasnakt. Matote, kaip Marsas slenka iš vakarų į rytus, per parą pajudėdamas daugiau nei po pusę laipsnio. Bet štai kovo mėnesį jis labai sulėtėjo, o balandžio pradžioje, toks įspūdis, kad visai sustojo. Ryškus, didelis, gerokai didesnis nei įprastai ir stovi vietoje. Ką simbolizuoja Marsas astrologijoje? Be visų kitų reikšmių, skaldančią jėgą (pagal „skaldyk ir valdyk“), karą, smurtą, karštį. Marsas yra ginklas, jis gali būti ypač pavojingas, bet taip pat reiškia drąsą ir bet kokiam veiksmui būtiną valią. Balandžio 17 d. planeta vėžlio žingsniu žengė žingsnį atgal, t.y. pradėjo judėti iš rytų į vakarus. Saulės sistemos stebėtojas, patogiai įsitaisęs kažkokiame kosmoso taške, balandžio 17 d. pamatė, jog Žemė aplenkė Marsą ir nudūmė pirmyn. Tuo tarpu, stebėtojas iš Žemės išvydo, jog Marsas pajudėjo atbulai, iš rytų į vakarus.

Abu akyli stebėtojai – ir iš Žemės, ir iš kosmoso – regi, jog Marsas retrogradinio proceso metu yra arčiausiai Žemės bei opozicijoje Saulei Žemės atžvilgiu. Iš kosmoso matyti tarp Saulės ir Marso įsiterpusi Žemė, o iš Žemės nesunku pastebėti, jog Saulė ir Marsas ypač nutolę vienas nuo kito. Tiksli Saulės ir Marso opozicija stoja retrogradinio judėjimo vidury, jo vidurio taške – šiais metais tai bus gegužės 22 d.

Atatupstas Marsas judės iki birželio 28 d. Kas dvejus metus retrogradinis Marsas paprastai būna vis sekančiame ženkle – štai 2014 m. Svarstyklėse (kaip tik tuo metu po Svarstyklių ženklu gimęs V. Putinas aneksavo Krymą), 2012 metais Mergelėje („Arabų pavasaris“ Jemene, paaštrėjusi įtampa dėl Irano). Tačiau Marsas, skirtingai nei pvz.: Venera, atatupstas juda labai netvarkingai, t.y. nors lyg ir „stengiasi“ sekti Zodiako ženklų tvarka, bet laipsniai būna vis kiti. Štai šį kartą jis pradėjo savo retrogradinį kelią aštuntajame Šaulio laipsnyje, o baigs dvidešimt trečiajame Skorpiono. Dėl tokios netvarkos, visi, kurių gimimo brėžiniuose yra retrogradinis Marsas Vandenio ženkle, galite jaustis išskirtiniais (pvz.: gimusieji 1971 m. liepos 11 d. – rugsėjo 8 d.), nes čia jis pats rečiausias. Dažniausiai atgaliniu būdu Marsas juda Mergelės, Liūto ir Vėžio ženklais.

Retrogradinis Marsas Šaulio ženkle paskutinį kartą buvo prieš 15 metų, 2001 – aisiais. Tačiau beveik tais pačiais Šaulio ir Skorpiono laipsniais kaip ir šiemet atatupstas jis keliavo prieš 79 metus, 1937 – aisiais.

Svarbu suvokti, kad retrogradinio Marso judėjimas astrologijoje skirstomas į dvi šešėlines ir tiesioginę fazes. Šiais metais pirmoji šešėlinė fazė prasidėjo vasario 18 d., kai Marsas buvo dvidešimt trečiame Skorpiono laipsnyje ir truko iki balandžio 17 d. – retrogradinio judėjimo pradžios. Antroji šešėlinė fazė prasidės, kai planeta vėl ims judėti tiesiogiai iš vakarų į rytus, būdama dvidešimt trečiame Skorpiono laipsnyje birželio 28 d., ir truks iki rugpjūčio 22 d., kai Marsas ir vėl bus 8̊ 53“ Šaulyje, t.y. tame pačiame taške, nuo kurio balandžio 17 d. pradėjo judėti atbulai. Žodžiu, Marso valdomais 2016 – aisiais šeši mėnesiai paženklinti jo retrogradiniu judėjimu. Maža to, rugpjūčio 22 d. antrąją šešėlinę fazę Marsas baigs jungtyje su Saturnu, kuris tuo metu bus tikslioje konjunkcijoje su Antario žvaigžde.

Apskritai atgalinis planetos judėjimas visada susijęs su Saule. Astrologiniame pasaulėvaizdyje, kuriame nėra vietos atsitiktinumui ir kiekvienas reiškinys turi prasmę, šis faktas vertas apmąstymo. Šiais metais retrogradinio Marso ir Saulės tiksli opozicija stos gegužės 22 d. Šaulio – Dvynių ašyje. Paskutinė konjunkcija buvo 2015 m. birželio 14 d. Dvyniuose. Yra apie ką pagalvot.

Kai planeta juda atbulai, reikia pagalvot ir apgalvot. Atgalinis Marsas verčia apgalvoti savo veiksmų tikslingumą, efektyvumą. Tai nereiškia, kad negalima veikti, rizikuoti (tas dažnai net būtina), tačiau į bet kokį rimtesnį judesį šiuo metu verta pažvelgti lyg iš šono, apmąstyti lyg nepriklausomam stebėtojui. Kodėl nevažiuoja mano (darbo, karjeros ar santykių) mašina? Kodėl ji važiuoja ne taip gerai kaip norėčiau? Atsidarau kapotą ir žiūriu. Ko gero, apie retrogradinį Marsą eina kalba ir pasakose, kuriose karžygys atsiduria kryžkelėje ir sprendžia, ką daryt: „į kairę eisi – arklį prarasi, į dešinę pasuksi – pats negrįši…“.

Be abejo, labiausiai atgalinis Marsas šiais metais jau liečia ir dar palies gimusius Skorpiono ženklo pabaigoje ir Šaulio pradžioje bei tuos, kurių gimimo brėžinyje Skorpiono ir Šaulio ženklai smarkiai akcentuoti. Skorpionas yra transformacijos, giluminių pokyčių, galios, jėgos simbolis. „Ar mes esame nors kiek įtakingi, ar žmonės klausosi to, ką sakome, ar jiems rūpi, ką darome?“ – šiais metais vis dažniau kremtasi Skorpionai ir tie, kurių brėžinyje Skorpiono ženklas užima svarbią vietą. Šaulio ženklo atstovai nerimauja, ar tik nebus jie save pametę. Ar jie gyvena savo gyvenimą, pagal savo prigimtį, savo tikrą tiesą ar kieno nors primestas tiesas?

Bandant eskizuoti politinės ateities vaizdą, į akis krenta štai toks istorinis pasikartojimas: 1937 – ieji metai – Stalino represijos Rusijoje; 2001 – ųjų rugsėjo 11 d. JAV. Regis, visiškai nesusiję įvykiai, tačiau juos vienija ideologijos ir religijos leitmotyvas, brutalumas, kurio pasekmės pražūtingos, ilgalaikės. Antra metų pusė neabejotinai reikšminga Rusijai – ir dėl to, kad gegužės antroje pusėje, birželio pradžioje V. Putinui išpuola labai nepalanki astrologinė situacija, ir dėl birželį visu smarkumu užgriūsiančios Saturno – Neptūno kvadratūros, kuri Rusijos (o taip pat ir Lenkijos) niekada neaplenkia, ir dėl pavojingo retrogradinio Marso periodo.

1969 – aisiais (paskutinė atgalinio Marso konjuncija su Antariu) JAV slapta bombardavo Kambodžą. Š. m. rugpjūčio 22 d. vėl pasikartos minėtas ženklas – neramu, jog sprendimai dėl pvz.: Sirijos, Islamo valstybės gali būti labai radikalūs, pareikalausiantys daug civilių aukų.

Brazilijoje politinė krizė, kaip ir 1937 – aisiais. Tuomet ten beveik dešimtmečiui įsigalėjo diktatūra. Marso ir Antario jungtis gali būti reikšminga ir kitoms Lotynų Amerikos šalims, o taip pat ir Indijai.

1984 – aisiais, kai retrogradinis Marsas buvo Skorpiono ženkle, oficialiai atrastas AIDS virusas.

 

© 2013 – 2016 U. M. Lizdeikaitė

 

,

 

 

 

 

 

 

 

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *