Kovo užtemimai ir kiti laiko ženklai

2016 – aisiais įvyks iš viso keturi – du Saulės ir du Mėnulio – užtemimai. 2018 ir 2019 metais jų bus po penkis, o 2020 –aisiais laukia net šeši. Pirmasis šių metų Saulės užtemimas (visiškas) – kovo 9 d. 03:58 val. mūsų laiku, bus matomas Rytų Azijoje (Kinijoje, Šiaurės ir Pietų Korėjose, Japonijoje, Rusijos Tolimuosiuose Rytuose ir t.t.), Australijoje, Ramiojo vandenyno salų valstybėse (taip pat ir JAV priklausančiuose Havajuose), Aliaskoje.

Jei natalinėje (t.y. žmogaus gimimo) astrologijoje XX amžiuje į užtemimus imta kreipti vis mažiau dėmesio – na, nebent sutampa su gimimo diena, ascendentu ar kitaip ryškiai išsiskiria gimimo brėžinyje – tai mundaninėje (politinėje) astrologijoje dar niekam nešovė į galvą apsieiti be šių iškalbingų ženklų nagrinėjimo. Ir jei kam atrodo, kad politinė astrologija tėra tik beprasmis laisvalaikio užsiėmimas ar priemonė tamsuolių masėms Rusijoje bei kitose atsilikusiose valstybėse mulkinti, tai skaudžiai klysta – nors, savaime suprantama, tiesioginis astrologų ir aukštų valstybės pareigūnų bendradarbiavimas yra slepiamas, bet juk niekam ne paslaptis, jog F. Mitterrandą nuolat konsultavo Elizabeth Teissier (2000 m. Sorbonoje apgynusi daktaro disertaciją astrologine tema), o R. Reaganui dirbo amžinatilsį Joan Quigley. Tiesą sakant, astrologija JAV istorijoje yra atskira ir ilga tema. Galbūt gandai, jog R. Nixonui patarinėjo astrologai, ir liks tik gandais, tačiau faktas, kad B. Franklinas, G. Washingtonas ir T. Jeffersonas patys buvo neblogi astrologai. Žinant, jog visi jie priklausė laisviesiems mūrininkams, tai neturėtų stebinti. Taip pat faktas, jog astrologai aktyviai darbavosi (tebesidarbuoja?) Izraelio žvalgybos tarnyboje „Mossad“ bei JAV Centrinėje žvalgybos valdyboje.

Apie politinės astrologijos įtaką Vakaruose galima kalbėti ilgai: dėstyti žinomus faktus bei neišvengiamai krypti į nuogirdų, paskalų ir spekuliacijų sferą, nes jau toks šis reikalas – matosi tik pati ledkalnio viršūnė. Tačiau tvirtai aišku, kad pastaruoju metu Lietuvoje vis pasigirstantys tauškalai, jog politinė astrologija yra „sovietinės traumuotos visuomenės pasekmė“ žymi didelį kalbėtojų neišmanymą. Be abejo, reikia skirti astrologų darbą ir geltonojoje spaudoje pasirodančias propagandines neva „prognozes“. Be to, reikia suvokti ir tą, kad politikai visų pirma žmonės ir dažniausiai jiems rūpi jų pačių, o ne valstybės, likimas – tokiu atveju astrologai tėra tik asmens pagalbininkai ir niekaip neprisideda prie tautos gerovės kūrimo. Tačiau priskirti šią sritį posovietinėms traumoms ir tamsuoliškam neišprusimui galima tik sąmoningai klaidinant visuomenę arba plačiai atlapojus savo išsilavinimo, žinių bagažo spragas.

Bet užtenka to lyrinio nukrypimo. Taigi, kovo 9 d. visiškas Saulės užtemimas 19 – ąjame Žuvų ženklo laipsnyje. Saulės ir Mėnulio jungtis* bus tikslioje opozicijoje retrogradiniam Jupiteriui Mergelės ženkle, beveik tikslioje jungtyje su Chironu (orbas 1 laipsnis) bei sudarys beveik tikslų (orbas 2 laipsniai) kvadratūros aspektą su Saturnu Šaulyje. Taip pat vis dar bus aktualus Saturno ir Urano trinas, vėl kartosis Jupiterio ir Plutono trinas, na ir, žinoma, nors jau ne visai tiksliai, bet ir toliau laikysis Urano ir Plutono kvadratūra.

Be abejo, reikšmingiausias bei iškalbingiausias brėžinyje yra užtemimo ir Jupiterio – Saturno santykis.  Ko gero, viena svarbiausių šios konfigūracijos reikšmių bus ekonominis nuosmukis. Laikmetis išryškins silpniausias vietas funkcionuojančioje sistemoje, vers imtis pokyčių, reformų (kurios, ko gero, ir vėl bus atidėtos). Paskutinį kartą tokia Jupiterio – Saturno padėtis, vadinamoji kvadratūra, stojo 2015 m. pavasarį ir vasarą, kai stebėjome krizes Graikijoje ir Kinijoje. Ir štai dabar ji, sustiprinusi save užtemimu, vėl grįžta. Užtemimo kelias lyg ir sufleruoja, jog ateinančios krizės epicentras, ko gero, bus Azijoje, pvz.: Kinijoje, Japonijoje. Tačiau matome, jog užtemimas liečia ir Rusijos Tolimuosius Rytus, ir JAV.

Nereikia nė sakyti, kad užtemimas Žuvų ženkle reiškia ir padidėjusią gamtinių kataklizmų – potvynių, cunamių – tikimybę tose vietose, kuriose jis bus matomas.

Šalia užtemimo ir Jupiterio – Saturno kvadratūros, stebime dar vieną įdomų laiko ženklą – Saturno ir Urano triną. Šita konfigūracija kol kas netiksli, nuo balandžio jos poveikis lyg ir turėtų kiek nuslūgti, vėl augti jis pradės lapkritį, gruodį ir, tai silpdamas, tai vėl stiprėdamas, prasilaikys iki 2018 m. spalio. Politikoje šis trinas siejamas su dešiniaisiais, t.y. kolektyvinė pasąmonė linksta prie dešiniųjų, konservatorių idėjų, jų nešamos žinios.

Taip pat reikia paminėti ir iki liepos vidurio aktyvų būsiantį Jupiterio – Plutono triną.

Apskritai astrologijoje trinas (120 ̊) yra pozityvus aspektas. Trumpai tariant, jei matome triną arba sekstilį (60̊), tai išvada viena – turi būti gerai. „Palankus laikas“, kaip mėgsta sakyti astrologai. Teigiamų aspektų tarp planetų, teigiamų ciklo fazių metu nekyla įtampa, atvirkščiai nei susidarius kvadratūroms, opozicijoms ar konjunkcijoms, nereikia tikėtis krizių. Tai augimo ir sklandaus vyksmo laikas. Tačiau kas konkrečiai auga tuo apibrėžtu laiku, kieno gyvenimas jau toks sklandus, be trikdžių?

Labai gerai palankaus aspekto nepalankias pasekmes iliustruoja Jupiterio – Plutono trinas, vadinamoji pozityvi JU-PL ciklo fazė. Paskutinį kartą tikslus trinas susidarė 2015 m. spalį. Jupiterio – Plutono ciklas siejamas su tarptautiniu terorizmu, plutokratija, politikų įtaka žmogaus gyvenimui. Tylaus plutokratijos ir politikų įtakos augimo įrodymų greitosiomis nerasime, tam reikia atskiro tyrimo. Tačiau, ko gero, sunku būtų prieštarauti, jog teroristų darbas praėjusių metų spalį buvo sklandus, vyko be trikdžių. Didžiausias to sklandaus pasiruošimo, kuriam, deja, niekas taip ir nesutrukdė, „laimėjimas“ įvyko visai netrukus – 2015 m. lapkričio 13 d. Paryžiuje.

Šiais metais Jupiterio – Plutono tikslus trinas susidarys du kartus – kovą ir birželį.

Lygiai taip pat yra ir dėl Urano – Saturno trino. Viena vertus, tai puikus laikas idėjas, išradimus, reformas, įžvalgą (Uranas) įgyvendinti praktiškai (Saturnas), t.y. labai gerai mokslininkams. Taip pat UR – SA trino metu kloti pamatus tolimesnei ateičiai turėtų dešiniosios krypties politikai, jiems tas dabar lengviau sekasi. Iš istorijos matyti, jog UR – SA ciklas susijęs su tokių valstybių kaip pvz.: Izraelis, Egiptas vystymųsi, vadinasi, esant pozityviai ciklo fazei, tose valstybėse lengviau pakreipti įvykius teigiama linkme, imtis reikšmingų, tautai sėkmę nešančių reformų. Tačiau tas pats Urano – Saturno trinas atveria kelią ne tik dešiniesiems, bet ir kraštutiniams dešiniesiems. Tą puikiai iliustruoja Donaldo Trumpo pastarojo mėnesio laimėjimai.

Lietuvoje, nors kovo 9 d. užtemimas ir nebus matomas, panašu, jog stebėsime politinių skandalų tęsinį. Apie tai, jog vasaris ir kovas šiuo atžvilgiu bus karštas, minėjome mūsų tinklaraštyje jau gruodį. Apskritai šitas užtemimas astrologiniu požiūriu panašus į tą, kuris įvyko 1997 m. kovo 8 d. Kas tuomet dėjosi Lietuvoje? Vyko prezidento rinkimų kampanija, patys rinkimai buvo neeiliniai, svarbūs, nes pakeitė valstybės kryptį (prezidentu tapo asmuo be komunistinės praeities).

Europos Sąjungai visi užtemimai nuo 2015 m. pavasario „baksnoja“ į tą pačią vietą – sienos, santykiai su kaimynais, grėsmė iš užsienio, abejotinas jos pačios status quo išlaikymas.

LE2016-03-23N

Jei įvyko vienas užtemimas, vadinasi, netrukus bus ir kitas. Pusšešėlinis Mėnulio užtemimas įvyks kovo 23 d. 14:01 val., taigi, Lietuvoje taip pat nebus matomas. Užtemimą galima bus stebėti (ir tose vietose ieškoti svarbiausių su juo susijusių įvykių) Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje, Ramiojo vandenyno salų valstybėse, Tolimuosiuose Rytuose (taip pat ir Rusijoje). Mėnulis bus Svarstyklėse, Saulė Avino ženkle tikslioje jungtyje su Merkurijumi. Svarstyklių ženklo ir Merkurijaus simboliai visų pirma sufleruoja, kad, ko gero, šio užtemimo pagrindinė tema bus kažkokios sutartys (taikos, prekybos, bendradarbiavimo ir etc.), derybos, susitarimai. Gali būti nutraukti svarbūs susitarimai arba, atvirkščiai, užsimegzti nauji, labai svarbūs ir vėliau sunkiai keičiami, fatališki. Merkurijus taip pat simbolizuoja transportą, kompiuterius, informaciją, paauglius, mokyklas.

Žvilgtelėjau ir į artimiausių kaimynų brėžinius. Rusijoje šis Mėnulio užtemimas bus matomas, vadinasi, verta įdėmiau panagrinėti. Panašu, jog ten reikšmingai augs žmonių nepasitenkinimas, yra protesto, neramumų tikimybė. Nepalankus laikas V. Putino populiarumui, apskritai valdžiai, Vyriausybei. Regis, V. Putinas tam pradėjo ruoštis iš anksto, juk ne šiaip sau vasario pradžioje D. Medvedevas pažadėjo iššluoti kas trečią aukščiausią pareigūną iš „Vieningosios Rusijos“. Ekonominė situacija ir toliau prastės.

Nuo balandžio dešiniesiems palankaus Urano – Saturno trino poveikis laikinai atslūgs, sceną užleisdamas Saturno – Neptūno kvadratūrai, kurią šiame tinklaraštyje jau skersai išilgai aptarėme ir kuri yra visiškai priešinga Urano – Saturno trinui. Saturno – Neptūno kvadratūra bus aktyvi nuo balandžio pabaigos iki spalio pradžios.

 

 

*Jei kas nežino, tai Saulė užtemsta tik per jaunatį, o Mėnulis per pilnatį.

 

 

© 2013 – 2016 U. M. Lizdeikaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *