Apie užtemimus, Ebolos virusą ir LR horoskopą

Kai pradėjau nagrinėti LR natalinį* brėžinį, svarbiausia man buvo įsitikinti, ar jis iš tiesų veikia. Ar jame atsispindi įvykiai, ar pagal jį galima prognozuoti valstybės ateitį? Kaip žinia, valstybės gimimo brėžinys arba net brėžiniai (daugiskaita, sic!) yra nepalyginamai sudėtingesnis reikalas nei žmogaus horoskopas. Ar patikimas yra 1990 m. kovo 11 d. horoskopas, o gal reiktų atsigręžti ir tikslinti 1918 m. vasario 16 d. brėžinį, o gal dar įtraukti ir 2004 m. gegužės 1 d., kai prisijungėme prie Europos Sąjungos?

Tuo noru įsitikinti, surasti teisingą variantą, ir toliau degu, puikiai suprasdama, kokia tai bravūra, kokia didelė klaidos tikimybė beieškant. Iki šiol tas, ką prognozavau ir kas jau spėjo išsipildyti, nebuvo klaidinga, bet to dar smarkiai per mažai, kad galėtume daryti kokias nors išvadas. Iš 1990 m. brėžinio tiksliai pavyko nustatyti, kad „karo grėsmės nuotaikos“, kaip jas tada, š.m. kovo 11 d., pavadinau, vėl sustiprės nuo š.m. liepos vidurio (taip ir atsitiko, kai liepos 17 d. buvo numuštas „Malaysia Airlines“ lėktuvas), be to, aiškiai matėsi (rašiau apie tai kovą), jog „šiokia tokia valdžios krizė“ bus birželio ir rugpjūčio mėnesiais. Dėl birželio buvo akivaizdu ir be brėžinio, mat rinkimai, bet kad rugpjūtį laukia peripetijos dėl lenkų – jau šioks toks įrodymas, kad brėžinys nėra iš piršto laužtas. Tiesą sakant, kaip astrologei, man reikšminga ir tai, jog brėžinyje matėsi birželio mėnuo, jog buvo ženklas, kad laukia (nedidelė) krizė. Paprastam žmogui tai joks ne atradimas, bet astrologui – aha, matosi, veikia!

Tai kas gi bus toliau? Dabar spalis, laikas tarp dviejų užtemimų. Vienas ką tik buvo – spalio 8 d. visiškas Mėnulio. Spalio 24 d. dar laukia dalinis Saulės. Abu užtemimai Lietuvoje nematomi, todėl, pagal seną astrologų įsitikinimą, nebus mūsų valstybei labai reikšmingi. Vis dėlto tokia išvada pernelyg paviršutiniška. Paprastai užtemimo jaunaties ar pilnaties momentui (Saulės užtemimai vyksta visada per jaunatį, Mėnulio per pilnatį) dar brėžiamas brėžinys, žiūrima, į kokį Zodiako ženklą ir laipsnį jis papuola. Tačiau, nors braižo, ko gero, visi astrologai visame pasaulyje, bet rimtesniems mundaninės astrologijos tyrimams trūksta motyvacijos. Kas iš to, kad ką nors atrasi svarbaus? Kur neši tą savo atradimą ir kam jis rūpės? Štai, pavyzdžiui, labai įdomus vaizdas buvo per 2013 m. lapkričio 3 d. Saulės užtemimą. Visai šalia Saulės ir Mėnulio jungties, nutolęs per pusantro laipsnio, buvo Saturnas. Saturnas tradicinėje viduramžių astrologijoje, trumpai tariant, yra „didysis kenkėjas“, mirties simbolis. Savaime suprantama, tuo metu greita išvada buvo tokia, kad pasaulyje reikia laukti Saturno energijos (jei tą galima taip pavadinti, gal tiksliau būtų – Saturno simbolio) proveržio – didelio mirtingumo, didelės bėdos. Bet tąkart konkrečiau niekas nieko, ko gero, nesiaiškino. O ir jokių fatališkų pokyčių, visų nuostabai, nei lapkritį, nei gruodį neįvyko. Tačiau kiek vėliau (2014 m. kovo pabaigoje), prasidėjus kalboms apie Ebolos protrūkį, kažkam iš astrologų bendruomenės dašuto pažiūrėti įdėmiau, panagrinėti žemėlapį, o kurgi vis dėlto, kuriai pasaulio vietai, valstybei, tas lapkričio užtemimas buvo pragaištingas. Koks buvo bingo! jausmas, kai Gvinėjos Respublikos sostinės Konakrio brėžinyje, braižytame 2013 m. lapkričio 3 d. jaunaties momentui, Saulės/Mėnulio/Saturno jungtis tiksliai sutapo su Medium Coeli (X namo viršūne). Užtemimas toje Afrikos dalyje buvo matomas. Labai tikėtina, kad pirmi faktiniai, nors ir nefiksuoti, neskelbti, vėl pasirodžiusios ligos protrūkio atvejai buvo 2013 m. lapkritį – gruodį. Po rimtesnės analizės (ne tik užtemimo fakto) 2014 m. balandžio pradžioje amerikiečių astrologai jau šaukė, kad virusas plis, kad pasieks JAV. Toliau tyrinėjant paaiškėjo, kad Dalase (JAV), kuriame buvo užfiksuotas pirmas ligos atvejis Amerikoje, užtemimo maksimumo metu (jis buvo matomas toje pasaulio dalyje) Saulės/Mėnulio/Saturno jungtis tiksliai sutapo su Ascendentu. Užtemimo brėžiniai niekada nėra vieninteliai prognozės šaltiniai, jie nenupiešia pilno vaizdo, tačiau gali užvesti ant kelio, lyg pirmas ženklas, ką ir kur reikėtų kapstyti giliau.

Šis spalio 8 d. Mėnulio užtemimas vyko 15 – ame Avino laipsnyje, tikslioje Mėnulio konjunkcijoje su Uranu. Užtenka atsiversti Rafaelį** ir bus aišku, kad Mėnulio užtemimai, vykstantys antrame Avino dekanate***, žymi epidemiją. Jei dar konjunkcija su Uranu – neišvengiamas staigus plitimas. Užtemimas buvo matomas Šiaurės Amerikoje, Australijoje, Tolimuosiuose Rytuose. Mėnulio jungtis su Uranu taip pat žada padidėjusią agresiją, masinius neramumus, tautos kolektyvinės pasąmonės revoliucinį nusiteikimą. Urano simbolis taip pat siejamas su technika (pvz.: kompiuteriais).

Kitas užtemimas bus Saulės, spalio 24 d. (maksimumas 00:56 val. Vilniaus laiku) pirmame Skorpiono laipsnyje, tiksli konjunkcija su Venera. Pagal Rafaelį, Saulės užtemimas pirmame Skorpiono dekanate gali reikšti karą, neramumus, riaušes, skerdynes, nelaisvę, išdavystę. Užtemimas bus matomas Rusijos Tolimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Amerikoje. Kas yra tiksliai su Mėnuliu/Saule susijungsianti Venera Skorpiono ženkle? Visų pirma Venera mundaninėje sferoje simbolizuoja beveik viską, kas susiję su pinigais, pinigų cirkuliacija, jų kontrole. Tai ir kaina, ir uždarbis, ir skola. Bankai ir įvairios finansinės machinacijos. Taip pat Venera reiškia visuomenę. Venera Skorpione – visuomenės smurtas, žiaurumas arba smurtas prieš visuomenę. Venera yra ir moterys kaip visuma, kaip visuomenės dalis. Užtemimo metu (spalį, lapkritį, o dar ir gruodį) gali užaštrėti, nešti nesantaiką su Veneros simboliu siejami klausimai. Kaip ir su Ebolos virusu, nebūtinai tai bus akivaizdu iš karto.

Lietuvoje Saulės užtemimas gali užaštrinti ir taip jau, ko gero, sudėtingą situaciją lapkritį. Jau kažkada užsiminiau, kad spalio pabaigoje, lapkritį realu tikėtis problemų Vyriausybėje,  šalies politinėje erdvėje. Reikalas tas, kad lapkritį tranzitinis Marsas Ožiaragyje jungsis su brėžinyje esančiu Uranu (lapkričio 5 – 9 d.), vėliau su Neptūnu (lapkričio 13 – 16 d.), o taip pat šalia viso to labai arti bus Plutonas (tranzitinių Marso ir Plutono konjunkcija lapkričio 10 – 13 d.), taip pat lapkričio pabaigoje laukia Marso jungtis su Saturnu. Panaši padėtis jau buvo, ji kartojasi maždaug kas dvejus metus. 2012 m. lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje aktyviai formavosi valdančioji koalicija ir vyriausybė (prisiekė gruodžio 13 d.), 2010 m. gruodį pasikeitė Vilniaus meras, nežmoniškai užkilo degalų kainos bei buvo pranešta, kad Lietuvai nepavyko išrinkti strateginio investuotojo atominei elektrinei statyti. Žodžiu iš to, kas buvo, matyti, jog, ko gero, tai bus metas, kai gali staiga, netikėtai kilti karštų diskusijų, yra pavojus žengti klaidingą žingsnį, priimti netikusį sprendimą, sulaukti liūdnų žinių iš užsienio arba, atvirkščiai, išardžius seną struktūrą, formuoti naują, valstybės ateičiai  reikšmingą, darinį. Tačiau šį kartą, iš esamų papildomų ženklų, aišku, jog ateinančio lapkričio įvykiai turėtų kirsti stipresne jėga nei anksčiau, jų pasekmės bus svarbesnės, nors tas svarbumas ir ne iš karto gali būti suvoktas.

 

*Natalinis (iš lotynų k. nātālis – gimimo) brėžinys yra žmogaus ar valstybės gimimo momentui brėžiamas astrologinis brėžinys, t.p. „horoskopas“, „radiksas“, „kosmograma“, „vitasfera“ ar tiesiog „brėžinys“.

**Apie tai anglų astrologo Robert Thomas Cross (1850 – 1923 m., slapyvardis „Raphael“) knygoje „Raphael`s mundane astrology or the effects of the planets and signs upon the nations and countries of the world“. XIX a. astrologai buvo pamišę dėl mandrų slapyvardžių – Raphael, Zadkiel, Sepharial…

***Dekanatas – astrologinis terminas, reiškiantis Zodiako ženklo dalinimą į tris lygias dalis, po dešimt laipsnių.

 

© 2013 – 2014 U. M. Lizdeikaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *