Su šventėmis!

Šiais metais ne kartą apėmė jausmas, kad sukamės kone manichėjiškos* kovos tarp šviesos ir tamsos sūkury – išskirtinis jausmas trumpame eilinio žmogaus gyvenime ir kartu toks įprastas, toks natūralus reiškinys Žemėje. Kol kas atrodo, kad gyvename dienomis, kai mūsų likimo svarstyklių lėkštė dar galutinai nenusverta į kurią nors pusę. Ar kaip kolektyvinis vienetas galime kaip nors paveikti svarstykles? Amžinas klausimas – kiek laisva valia gali įtakoti fatumą?

Apie V. Putiną ir Rusiją kalbėjome čia balandį. Prognozėje, regis, klaidos nėra, ji tvarkingai pildosi. Rusija įžengė į eilinį savo karingo nacionalizmo laikotarpį 2005 – 2006 m. ir turėtų išlikti jame gyva užsūdyta iki 2015 m. lapkričio pabaigos. Tai reiškia, kad kol kas ekonominė tragedija masių psichikai nėra jau tokia skausminga. Mesianistinis šovinizmas, išrinktosios tautos Rusijos – dievnešės klejonė, nors niekada nepaliekanti paprasto ruso sielos gelmių, šiuo metu tokia stipri, kad pajėgi išlaikyti patenkinamą caro reitingą, pernelyg nenugrimzti į sielvartą dėl materialinių sunkumų (o ir tie sunkumai dar gali būti labai sąlyginiai tiems ištvermingiems žmonėms). Bet jau 2015 m. pabaigoje nuotaikos po truputį keisis. Menks ruso bravūra, vis labiau rūpės išsekę plačiosios šalies aruodai. Tautos karingą pasiryžimą reikalauti sau pagarbos topoliais ir iskanderais keis begalinis noras kaupti vertybes, turtėti. Karinė technika, žinoma, ir čia gali praversti. Tačiau tautos nuotaikos jau turėtų būti daug atsargesnės, kolektyvinis vienetas – rusai – bus linkę pagalvoti, elgtis pragmatiškai, nerizikuoti, išsaugoti tą, ką turi.

Apie V. Putino (o per jį ir visos Rusijos) vargus žinojome iš anksto. Šis gruodis ir 2015 m. sausis, vasario pirma pusė – ypač sunkūs. Vasario pabaigoje, kovo pradžioje jo laukia laikinas palengvėjimas – gal vėl pakils populiarumas, gal užgims kokia nauja perspektyva, gal palanki proga pasitaikys, vėliau, nuo kovo vidurio, vėl užslėgs sunkumai. Tačiau dabartiniai (gruodžio – vasario) rūpesčiai tokie dideli, kad mes negalime tvirtai pasakyti, kiek realiai V. Putinas dar yra valstybės vadovas, ar jo valdžia – tikra, o ne išorinė, ne parodomoji – dar tokia pat tvirta, kokia buvo iki 2014 m.

Jeigu V. Putinui pavyks atsilaikyti iki 2015 m. kovo, tai kitas išbandymų periodas bus nuo 2015 m. liepos vidurio iki 2015 m. lapkričio pabaigos.

Mums nereikėtų labai norėti V. Putino nuvertimo. Nėra ženklų, kad tos valstybės valdžios viršūnėje kažkas iš esmės keisis iki 2041 m. Jei vieną vadą pakeis kitas – tai bus tik išoriniai, paviršutiniški pokyčiai.

Lietuvoje didesnė įtampa, ko gero, tvyros balandį. Reikalas tas, kad laukia neramus kovas (tiksli Plutono – Urano kvadratūra, Saulės užtemimas kovo 20 d.) Europoje – gali vėl užaštrėti ekonominiai klausimai, o taip pat tikėtinos provokacijos, neramumų kurstymas. Lietuvoje tokių provokacijų tikimybė išaugs balandžio viduryje. Jokiu būdu nenoriu nieko gąsdinti, tiesiog dabar toks laikas – stengiesi atkreipti dėmesį net į menkiausius galimo pavojaus ženklus.

2015 m. liepą – rugpjūtį vėl pasikartos Jupiterio – Saturno kvadratūra, o tai reiškia, kad ir vėl galima tikėtis prasidėjusio tarptautinio ekonominio nuosmukio. Iš pradžių jis nebus akivaizdus. Tačiau jei į tuos, iš pirmo žvilgsnio, menkus ženklus nebus tinkamai sureaguota, tai 2016 m. kovą ženklai jau bus pakankamai dideli, kad ir aklas matytų.

Amerikiečių astrologai jau vis drąsiau užsimena apie tai, kad Jungtinėms Valstijoms reikia ruoštis ypač sudėtingam 2016 – 2020 m. laikotarpiui. Tas sudėtingumas visų pirma turėtų būti ekonominis. Antra priežastis, jie pabrėžia, yra auganti Islamo valstybės karinė grėsmė, o taip pat apskritai karinės nuotaikos pasaulyje, kurios laikysis neišsisklaidydamos iki 2020 m.

Mes būtume išmintingi, jei savo valstybės finansinę perspektyvą prognozuotumėm pesimistiškai. Net jei stebuklingai atrodo, kad visi rodikliai patikimai žada šviesią ateitį, neturėtumėm pasiduoti optimizmui. Tranzitinis Saturnas Lietuvos Respublikos horoskope 2015 m. lapkritį įžengia į taip vadinamą antrą namą ir išbus jame iki 2019 m. sausio vidurio, o tai net pradedantiesiems astrologams yra aiškus ženklas, kad be didesnių nuostolių pragyvensime tą laiką tik tuo atveju, jei mūsų ekonominis protas bus nukreiptas į apdairų ir taupų finansų valdymą. 2017 – 2019 m. Lietuvai neramūs, gali būti staigių ir rimtų pasikeitimų santykiuose su kaimynais.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad prognozė ateičiai liūdna. Tačiau, žvelgiant iš platesnės perspektyvos, tai kas dabar dedasi ir dėsis iki 2020 m. yra eilinė pasaulio pertvarka – ardome tą, kas atgyveno, griauname senąją tvarką ir ant griuvėsių statome kažką naujo. Teigiamų reformų galimybė – štai taip trumpai galima būtų pavadinti ateinančius metus.

 

 

* Kas nežino, tai manicheizmas buvo tokia religija, užgimusi Sasanidų imperijoje III m. e. amžiuje. Manichėjai tikėjo pasaulio dualizmu, amžina kova tarp šviesos ir tamsos hierarchijų. Gyvavo maždaug tūkstantmetį, pasekėjai buvo baisiai persekiojami. Išliko duomenų, kad tarp jų būta gerų astrologų.

 

@ 2013 – 2014 U. M. Lizdeikaitė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *